נוכחות בגוגל

מאת YP10
בשנותי הראשונות בקידום אתרים, הצלחתי להביא אתר של לקוח למקום הראשון בגוגל במילת חיפוש מבוקשת ועיקרית. למרבה הפלא- מספר ההזמנות לבעל העסק לא גדל באופן משמעותי. אחד הלקחים הראשונים שלמדתי היא שלא תמיד התוצאה הראשונה בגוגל, היא זו שיקליקו עליה הכי הרבה פעמים. ארחיב ואומר, השאיפה של כל מקדם אתר היא לאו דווקא למקם את האתר במקום הראשון בגוגל, אלא היא ליצור נוכחות מקסימלית בתוצאות החיפוש במילה \ מילים הרצויות. אז איך נגיע לנוכחות גבוהה בגוגל?
 
 

אתרי תוכן ייעודיים ורלוונטיים

נעדיף ליצור נוכחות באתרים ייעודים. נמצא אתרי תוכן, אשר קשורים למילות החיפוש בהם נרצה לקדם. אין זה אומר שנפרסם אצל המתחרים שלנו כמובן, חפשו אתרים אשר קשורים לתחום הפעילות של העסק שלכם- לדוגמא: אם בבעלותי עסק לגבינות טבעוניות, אוכל ליצור נוכחות ע"י כתיבת מתכון באתר של מתכונים טבעוניים, עם קישור לאתר שלי.  
חשוב שליד הלינק עם מילת החיפוש יהיה גם תוכן רלוונטי ומקצועי מפיכם או מפי קופי רייטר. אל תתבלבלו עם החלפת קישורים סתמית - כאן המטרה היא שהעמוד הנוכחי הוא יהיה זה שיעלה בתוצאות החיפוש, לכן חשוב לשמור על מקצועיות, ניסוח ומקוריות.
נמצא אתרים כאלה ע"י חיפוש מילים מקבוצת המילים אשר נבחר לקדם, תתפלאו כמה חשיבה מחוץ לקופסא בשלב זה הינה קריטית והכרחית להצלחה. ברגע שנמצא אתר מתאים, ניצור קשר עם בעל האתר, ברוב המקרים בעלי אתרים שמחים לשיתוף פעולה מסוג זה ומעלים את התוכן, הלינק ופרטי התקשרות בחינם.

אינדקסים, פורומים ופורטלים

האמצעי הקל והזול ביותר הוא כמובן אינדקסים ופורומים. לרוב הם חינמיים, אך שימו לב, לא כל הנוצץ זהב. נסו להישאר נאמנים לרלוונטיות המילים, לפרסם את הלינק לצד תוכן מקצועי. צרו נוכחות באתרים רלוונטיים, ולא אתרים "ריקים" - אשר כל ייעודם הוא פרסום לינקים לאתרים אחרים.
תוכלו לאתר את האינדקסים, פורומים או הפורטלים ע"י חיפוש בגוגל בביטויים: "הוסף אתר חדש", "הוסף לאינדקס". ישנן תוכנות שיעשו את זה באופן המוני ושיטתי (בלאק האט), אך שיטה זו שנויה במחלוקת ויעילה רק במקרים מסויימים.
תוכלו ליצור "חותמת" אשר מכילה לינק לאתר ופרטי התקשרות, היא תופיע בכל הודעה שלכם בדיונים קשורים לנושא.

אתרים מרובים

להבטחת נוכחות מקסימלית בגוגל, נעלה יותר מאתר אחד, אשר גם יופיע בתוצאות החיפוש. חשוב שיהיה אתר נפרד, מקורי וייחודי מכל הבחינות לדוגמא: שם אתר, תוכן ייחודי, דומיין נפרד ושרת אחסון נפרד.

קידום ממומן

מומלץ לשלב בין קידום אורגני לבין קידום ממומן. זו הדרך המבטיחה לכך שהגולש יסיק כי העסק מקצועי, מהימן ולבסוף יוצר קשר עם בעל העסק.
תמיכת מובייל
אסור לנו כמקדמי אתרים להתעלם מנתחי החיפוש אשר בוצעו דרך מכשירי המובייל- בין אם זה סמארטפון או טאבלט, אנדרואיד או אפל. גם לא גוגל מתעלמת מכך - ונראה בהמון מקרים שאתרים מיועדי מובייל (כן, תמיכה בסיסית לא מספיקה) מופיעים יותר בתוצאות חיפוש אשר בוצעו ממכשירים אלו.

ולבסוף,התמדה ותדירות

אנחנו רואים שזו למעשה עבודה בפני עצמה שדורשת זמן, השקעה והתמדה. החכמה היא ליצור נוכחות באופן מתון, בתדירות קבועה ו- לעולם לא להפסיק. זהו חלק בלתי נפרד מקידום אתר ממש כמו הגדרת כותרת ומילות חיפוש. לא להתייאש - תמיד עולים אתרים חדשים דרכם תוכלו ליצור נוכחות ואם לא - צרו קשר וזמו עמוד שיכיל קישור לאתר שלכם.

נוכחות בגוגל. מטרה ששווה להשקיע עבורה.

נוכחות בגוגל

טיפים לבניית אתר אינטרנט

חושבים לקוח

ההבדל בין קידום אתרים לאימון אתרים

מה זה אומר, עד כמה זה חשוב לאתר שלך ואיך עושים זאת? סוף מעשה במחשבה תחילה. הנה כמה חוקים שחובה לדעת כדי להקים אתר מקודם בגוגל
למה קידום טוב הוא קידום שמבוצע בהשראת הלקוח?
ולמה כדאי לכם להתעקש עליו
קרא עוד » קרא עוד » קרא עוד » קרא עוד »
    צור קשר
 
יוסי פנסו / מאמן אתרים
052-3766088
yosi.panso6@gmail.com
 
FacebookGoogle+Twitter